Vartotojas:  Slaptažodis:   Pamiršai slaptažodį?
   

Architektai apie mus

„Sukurti kažką naujo - ar didelę architektūrinę struktūrą, ar lauko baldus, ar mažų formų architektūros gaminį - visada buvo teigiama patirtis mano gyvenime, reta privilegija, apie kurią gali galvoti tik rimtai. Tam darbui atlikti reikalingi rimti tyrimai, kuriuos gali atlikti tik su geriausiais partneriais. Sukurti naujus lauko baldus? Tik su numeriu vienas, JCDecaux. Tik pagalvokite, kad Jūs kuriate „amžino miesto“ dalį, ir kiekvienas, pats mažiausias aspektas, tampa svarbiu. Kartu su JCDecaux tyrinėdami techninius ir funkcionalius aspektus, mes pagrindinį dėmesį suteikėme „amžinam miestui“ (Romai ir kitiems Italijos miestams) ir sukūrėme lauko baldus, kurie yra minimalistiniai ir tuo pačiu lengvai identifikuojami. Tokie baldai jokiu būdu nekonkuruoja su tikrais šio istorinio miesto paminklais, o atvirkščiai, tik pabrėžia jų grožį ir pagražina net priemiesčių vaizdus“.  

„1997 metais JCDecaux ieškojo vietinių architektų, kurie padėtų suprojektuoti lauko baldus Sidnėjaus miestui ir jo regionui. Philip Cox džiaugėsi galėdamas dalyvauti šiame projekte ir atvyko į Paryžių išanalizuoti lauko baldų projektus, kurie buvo naudojami Prancūzijoje bei Britanijoje. Aukšti JCDecaux lauko baldų dizaino standartai patvirtino autoriaus  norus dalyvauti Sidnėjaus projekte. Tai, kad projektas buvo laimėtas, priklausė nuo puikiai paruoštos JCDecaux Sidnėjaus vizijos ir JCDecaux noro panaudoti šio miesto bruožus - architektūrinį lengvumą bei spontaniškumą. Projektas buvo įvykdytas 2000 metais - Sidnėjaus Olimpinių Žaidynių metais“.

„Bendradarbiavimas su JCDecaux buvo puiki patirtis. Tai suteikė man galimybę atrasti įmonę su unikaliu požiūriu į miesto aplinką. JCDecaux ypatingą dėmesį skiria konstrukcijų dizainui, kurį pritaiko kiekvieno miesto charakteriui, bei skrupulingai lauko baldų priežiūrai ir palaikymui. Labai dažnai miesto konstrukcijos būna pigios ir nederančios prie miesto stiliaus, jo charakterio. Aš tikiuosi, kad tokios įmonės, kaip JCDecaux, pakels mūsų darbo kokybės lygį ir tai bus įvertinta bendruomenės. Danijoje - šalyje, kurioje miesto aplinka yra labai svarbi, aš norėjau sukurti tokius lauko baldus, kurie būtų diskretiški ir tinkami šio miesto gyventojams, bet tuo pačiu būtų originalūs ir novatoriški. Dalyvaudamas šiame projekte, aš tikiuosi kad sugebėjau sukurti tikro Skandinaviško stiliaus objektus“.

„Nors miestų gyventojai visada žinojo apie lauko baldus, šiandien jie pradeda suprasti jų naudą, dizaino patrauklumą bei vaidmenis, kuriuos šie baldai atlieka. Tai yra tas pats, kaip suteikti miestui unikalų bruožą ir pagerinti kasdieninį gyvenimą. JCDecaux puikiai tai supranta, suderindamas puikius, estetiškus dizaino elementus ir nepriekaištingą aptarnavimą. Kas liečia dizainą, kiekvienas pieštuku padarytas bruožas yra svarbus. Jeigu dizainas yra sėkmingas, toks lauko baldų elementas tampa eros ženklu. Mes galvojome apie tai, kurdami baldus Eliziejaus Laukams, tramvajų stoteles Ruenui, Strasbūrui ir Kiolnui“.

 

„Nežinau, ar trečias tūkstantmetis bus mistinis, bet tikrai žinau, kad jis bus „Žmoniškas“. Esu tuo įsitikinęs. Kartu su Jean - Claude Decaux mes galvojame apie tai, dirbdami - mieste ir jo gatvėse“.

„Lauko baldai visada priklauso tiems, kurie jais naudojasi. Todėl mano darbas, visų pirma, buvo kultūrinis. Mano darbas su JCDecaux buvo visko, kas buvo sukurta nuo 60-ų metų, revizija. Tai buvo ne naujų dizainų kūrybos klausimas, tai buvo noras panaudoti gamtos motyvus, tokius kaip augalai arba aborigenų piešiniai. Nuo tokių, kuriuos piešia Guimard, iki tokių, kuriuos fotografuoja Blossfeldt. Arba bandymas pabrėžti vertikalias mūsų nesibaigiančio Brancusi kiosko formas ir padaryti jį panašiu į gotikos bažnyčias. Tokiu atžvilgiu dizainas gauna naują reikšmę, jis tampa gestu miesto gyventojams“. 

„JCDecaux sukūrė teisingą gero dizaino, ekonominės naudos ir aukštos aptarnavimo kokybės kombinaciją, kuri yra labai svarbi lauko baldų sėkmei. Mes supratome, kad JCDecaux geriausiai iš visų kitų kompanijų supranta kūrybos, gamybos ir instaliavimo aspektus. Todėl mes džiaugėmės ir didžiavomės, sutikdami su JCDecaux pasiūlymu kurti baldus jų užsakymu. Darbas, kurį mes atlikome, padėjo ir mums geriau suprasti dizaino svarbą ir ši patirtis padeda mums tobulinti ir kitus mūsų projektus“.